משחקים באש, איך גם אתם יכולים לצייר באור

 

זה גימיק. זה נחמד. זה משמח מבוגרים בצורה שמעירה בתוכם את הילד שלא התבגר.
זה לא משחק לילדים. לפחות לא הפעם.
יש כל מיני דרכים לשחק בציורי אור. ככה קוראים לזה כשמצלמים בחושך מוחלט ומשתמשים באור כדי לייצר את התמונה. אפשר להשתמש בפנסים, אפשר להשתמש בסטיק לייטים, אפשר להשתמש בכל מיני אמצעים תוצרת בית עם אורות צבעוניים או אפילו לנצל את הצעצועים המאירים ששרדו אחרי יום העצמאות. אבל הפוסט הזה ידבר על משחק באש, האור הראשון שלנו.
מה צריך?
קודם כל ופני הכל צריך לשנן כללי בטיחות, ציורים באש לא עושים לבד, תמיד תביאו חבר איתכם.
יתרה מזאת התפקיד העיקרי של החבר הוא להביא איתו מטף או ציוד כיבוי אש.
עכשיו ביחרו מקום, המקום צריך להיות חשוך לחלוטין. המקום צריך להיות בלי סכנת התלקחות, אני את התמונה שמופיעה כאן בפוסט צילמתי במדבר בדרך למצפה רמון, אתם יכולים לנסות ולצלם תמונות כאלו באש גם על חוף ים, העיקר שימו לב שאין צמחייה יבשה ברדיוס הצילום ושאין שום דבר שעלול להתלקח. היו אחראיים. אל תשאירו אחריכם אדמה חרוכה.
ועכשיו הזמן לשלוף את המצרכים:
* חבילת צמר פלדה 0000.
* מטרפה ממתכת (כן כזאת שמקציפים איתה עוגות) כזאת שבידית שלה יש חור תלייה, אני קניתי כזאת במקס סטוק בכמה שקלים.
* שרשרת חוליות מתכת באורך מטר וחצי, אפשר להשיג בכל טמבוריה ובחנויות עשה זאת בעצמך, אני את שלי קניתי במחלקת פירזול בהום סנטר.
* שאקל או תפס שיאפשר לחבר את השרשרת למטרפה, במקרה שלי החור במטרפה לא התאים לאף שאקל שמצאתי אז השתמשתי במחזיק מפתחות שיש לו ציר סיבובי ואזיקון קטן.
* מצית. חשוב להביא משהו שאפשר להדליק איתו את האש.
ציוד הצילום שאתם צריכים הוא המצלמה שלכם כמובן, פנס וחצובה, שלט (בין אם אלחוטי ובין עם כזה עם כבל) ישפרו מאוד את התמונה.המצרכים
ועכשיו לתכלס.
קודם נרכיב את מכחול האור שלנו, חברו את המטרפה לשרשרת בצורה בטוחה,
עכשיו ניקח מעט מצמר הפלדה ונכניס אותו למרכז המטרפה, ברגע שהוא בפנים נסו לפתוח את הצמר שיהיה כמה שיותר רחב. ככל שהצמר פחות הדוק ככה יש יותר גיצים שנותנים לנו אפקטים יותר מרשימים (אתם יודעים חמצן הוא חבר של בעירה).
הציבו את החצובה ומקמו אותה ואת המצלמה למקום הרלוונטי.
וודאו שהאזור המצולם לפניכם בטוח ושימו לב שהאזור המצולם לא מואר ברקע בדרך שלא תרצו שתופיע בתמונה.
כוונו את המצלמה לתפריט הידני שלה, תפריט M, כוונו את הצמצם כלומר את הF שיהיה איפה שהוא בין 9-11 לפי טעמכם, כוונו את את החשיפה לחשיפה ארוכה למשל חשיפה של חמש שניות, בהמשך תוכלו לשחק עם אורך החשיפה ואפילו להגיע לחשיפות של חצי דקה אם תבחרו.
רגע עוד לא מצלמים, זוכרים שאמרתי שזאת משימה לשניים? עכשיו קיבעו איפה המקום בו יעמוד האדם המצולם, האדם המצולם צריך לעמוד במקומו ועליו להעיר על עצמו עם הפנס שהבאתם ובזמן הזה הצלם יכוון את הפוקוס אליו, אם עשיתם את זה במצב פוקוס אוטומטי זה הזמן אחרי שקבעתם את נקודת הפוקוס להעביר את הפוקוס למצב פוקוס ידני. ככה נקודת הפוקוס נשארת קבועה ומכוונת כראוי.
עכשיו מתחיל הכיף, הצלם תופס את מקומו  וכבר עם אצבע על הדק המצלמה או השלט, המצולם מדליק עם המצית את צמר הפלדה, מכבה את הפנס ובזהירות מתחיל לסובב את השרשרת בצורה אחידה ומנסה לא לזוז מידיי אם הוא רוצה שגם הוא יופיע באופן ברור בתמונות.IMG_4209ac
זהו.

ואז מנסים שוב. נסו חשיפות ארוכות יותר או פחות, בחשיפות קצרות מאוד המצולם יכול אפילו לא להופיע בתמונה, במיוחד עם לבוש בגדים כהים, בחשיפות ארוכות יהיו לכם אפקטים מרוחים יותר ומוארים יותר.
כשמיציתם את כל כיווני סיבוב השרשרת, אתם יכולים אפילו להתנסות בלהוריד גשם של גיצים, פשוט עימדו כשאתם מחזיקים את המטרפה עם צמר הפלדה במקום ותנו לגיצים להשפך ממנה.
ואחרון, אם לא ברור, היו זהירים, נעליים סגורות, שיער אסוף, נקו אחריכם את השטח, וודאו שאין שום גחל, או גיץ בוער אחריכם ובכלל היו נחמדים אל הסביבה כדי שהיא תהיה שם עבורנו גם בפעם הבאה שנבוא.

מתקשים ורוצים עוד קצת עזרה או הכוונה,

הרגישו חופשי להשאיר כאן תגובה או לשלוח לי הודעה פרטית דרך עמוד צור קשר.

אהבתם? רוצים עידכונים במייל?
הירשמו עכשיו לרשימת התפוצה: