כאן חוגגות. אוטוטו אורזות וטסות.

מתרגשות. טיול בת מצווש.

השנה הבת מצווש הגיעה אלי הביתה באופן אישי.

כאן חוגגות. אוטוטו אורזות וטסות.

היעד: לונדון.

מתי? בעונה הקרה הכי חמה מוארת ויפה.

אז חשבתי לעצמי כיוון שאני כל כולי בעינייני הנסיעה הקרובה ללונדון,

ונכון שהייתי בעיר הזאת לא מעט פעמים ועדיין לא מיציתי, אבל

הפעם זאת נסיעת בת מצווש, טיול בנות אני והיא.

וכיוון שאני לא היחידה בקלחת הזאת.

ובעוד בנסיעות קודמות נסעתי,

לרב כמעט וללא תכנון מקדים כי אני פשוט אוהבת לחיות את העיר,

הפעם חשוב לי לתכנן כי…בכל זאת…בת מצווש….עם הטינאייג'רית המתחילה שלי ואני רוצה שהכל יזרום פיקס.

אז מסקנות ביניים עד כה…..

 • תחקיר. תחקיר. תחקיר. לא של מה יש לעיר להציע (ולא חסר לה) אלה מה הציפיות של הנערה, מה היא אוהבת ובמה היא מתעניינת (כן גם כשזאת נסיעה בהפתעה אפשר לשאול שאלות מנחות שיתנו לכם מושג מה העיקר ומה תפל בעיניה).
 • אין שום אתר חובה שבאמת חובה להיות בו. זאת צריכה להיות הנחת המוצא של המסע הזה. יש לכם תקציב וזמן מוגבל, עדיף להנות ממנו בנחת. להכין לו"ז עם עוגן פעילות יומי ולבנות אופציות סביבו, ככה כשבזמן אמת תגלו שמיציתם מהר מקום מסויים או שבא לכם עוד זמן שם אין מה להלחץ. במקרה הזה google map  וגם אפליקציית טריפ אדוויזר הם חברים שלנו. אם זאת לא נסיעת הפתעה תנו לילדות לשבת על זה ולסמן בלבבות כל מה שמוצא חן בעינהן, זה גם סוגר לכם את פינת התחקיר לא רע וגם נותן לכם מושג מה הפוקוס של הטיול יהיה.
 • עוד דבר חמוד לעשות הוא לקנות מחברת יפה ולתת להן לרשום כל מה שמעניין אותן, בהמשך תכניסו לשם את הלו"ז כתוב, כרטיסים מודפסים מראש ובסוף כל יום הילדה תוכל לסכם את היום ותשאר לכם מחברת מסע מגניבה להנציח את העיניין.
 • בתי קפה וורודים, קינוחים מגניבים וכל מה שנראה מעולה באינסטגרם הולך לנצח כמעט כל אטרקציה היסטורית שתציעו, שתדעו ולא תתאכזבו.
 • אפרופו אינסטגרם, קחו מצלמה או טלפון עם מצלמה טובה, דעו לתפעל אותם בצורה סבירה, לא צריך להיות עבד לצילום אבל לימדו לצלם את הילדה ככה שתוכל להשוויץ לחברות, אם החברות לא רואות זה לא קרה.
 • צילומי בת מצווש, אפשר לשלב בטיול בתשלום או להבדיל אם אתם יודעים לצלם תמונה סבירה עם מצלמה סבירה (חשוב מצלמה סבירה כי אחרת ההדפסה בהמשך תראה בהתאם) לצלם בעצמכם, לא כל צילומי הבת מצווש צריכים להראות כמו פרסומת למשרד התיירות המקומי העיקר הוא הילדה ולנוסעים בעונת האורות החגיגית יהיו הרבה אופציות מגניבות לצילום, אחר כך תוכלו לבקש ממי שעושה לכם את הבוק לשלב את זה באלבום או לערוך בעצמכם אלבום לצורך העיניין (אני יכולה לכתוב עוד המון על הנושא אבל אפסיק כאן).
 • 95% שגם הילדה שהכי פחות מתחברת לקניות תבקש להתרכז בזה (הבת שלי לדוגמא).  הייתרון הגדול הוא שזה קיים וזמין בכל מקום . לא צריך להתרגש. פשוט להחליט מראש על תקציב בזבוזים, הרוב יהיו מרוצות מפיצ'פקעס קטנים, לא יקרים ואופנתיים מעולם התוכן של הגיל הזה. אין מה לתזמן זמן שופינג מטורף עבור זה, הן נהנות בדיוק כמונו מלגלות את הרחובות המגניבים ותצוגות הראווה הקיימות שלא כמו בארץ. בנוסף עשו לעצמכם טובה אם כבר פשטתם על החנויות איתן נסו לא לפשוט על חנויות המותגים המוכרות מהארץ, בשביל זה יש את מגוון קניוני עזריאלי, יש המון אופנה מגניבה וטרנדית בלונדון (חולות נעלים לא לוותר על חנות irregular choice  ברחוב קרנבי).

  שלי קוטלר בלי-פוזה www.shelykotler.com
  שלי קוטלר בלי-פוזה www.shelykotler.com
 • תמדדו את המעיל שלהן משנה שעברה עכשיו מספיק זמן לפני הטיסה, כדי לוודא שהוא לא קצר עליהן פתאום, אותו דבר לגבי נעלי ההליכה הנוחות יותר שלהן' אחרי קיץ של סנדלים וכפכפים שלא תגלו הפתעות.
 • עוד דבר בעיניני נעליים נעלי התעמלות נוחות זה אחלה אבל עם הן נעליים "נושמות" מבד יהיה להן קר. מרגישים את הרוח .זאת טעות שכבר עשיתי ולא אעשה שוב.
 • לגבי איך לבנות את היום, יש המון דברים לראות בלונדון ואמנם היא לא קורעת את הרגליים כמו פראג (שרק המחשבה עליה מכאיבה לי שוב ברגליים בגלל הריצוף האיום), אבל תזמנו דברים שגם מאפשרים מנוחה וישיבה, אל תשכחו גם להאכיל אותן כל פרק זמן סביר כדי שלא יתהפכו עליכן מעייפות והתרגשות.
 • יהיו דברים שהם מאסט ולא יעניינו אותן בכלל, ותרו מראש או שלבו את זה עם משהו שכן מעניין אותן .
 • הן בנות 12, הם מקסימות, ויפות וחכמות ועונות בחזרה אבל עדיין ילדות בעיר זרה, שיחה מקדימה על מה מקובל ומה לא מקובל ימנעו עגמת נפש (התנהלות ברכבת למשל, שמירה על צד ימין במדרגות, מה עושים אם פתאום לא רואות אתכם).
 • התאימו את הטיול לרמת האנגלית שלהן.
 • התאימו את האטרקציות למזג אויר אחרת תשמעו הרבה קר לי, משעמם לי ומתי הולכים מפה.
 • בעוד בטיסות אחרות פחות חשובה לי חברת התעופה, בטיול כזה דווקא חשוב לי, גם בגלל החוויה אבל בעיקר כי חשוב לי ששעות ההמראה והנחיתה יהיו משהו שיהיה נעים ולא קשה ומעייף לה מידיי כי למי יש כח לטינאייג'רית זועפת.
 • וטיפ אחרון להגברת ההייפ לקראת הטיול…..אנחנו שמנו אפליקציה\ווידג'ט עם ספירה לאחור בטלפון שלה עם הספירה עד ההמראה.

 

יאללה תוסיפו טיפים שלכם….

מעניין אתכם שאמשיך לעדכן בנושאי בת מצווש?

עדכנו אותי ואולי זאת תהפוך לסדרת רשומות בדרך לטיול הבת המצווש.

אהבתם? רוצים עידכונים במייל?
הירשמו עכשיו לרשימת התפוצה: