איך מצלמים מתחת למים בבריכה

חלק שני בסדרה

הגענו לבריכה, יש לנו מצלמה או סלולרי שמתאימים לצילום מתחת למים, גמרנו להשפריץ, ועכשיו אנחנו רוצים לשחק קצת בצלילות וצילומים.

איך נוציא תמונה טובה, חדה, ומעניינת?

קודם כל נשים לב לאור, לא שצילום בחלק המוצל של הבריכה לא יצא טוב, אבל צילום בחלק המואר של הבריכה יצא הרבה יותר טוב, יותר אור ייתן לנו תמונה חדה יותר וצבעים עזים יותר.

דבר שני, ניסיוני מראה כי בבריכה ציבורית המים נראים צלולים יותר בעוד גם בבריכות הפרטיות הטובות ביותר והמושקעות ביותר (כאלו שמשתמשות ברובוטים מקצועיים לניקוי בריכה כמו של חברת מיטרוניקס) זה קשור בין היתר לנפח וכמות המים בבריכה כמו גם לעומקה ולאיכות המים בארץ. יש לתת על זה את הדעת כשבאים לצלם ולא להתרחק מידיי מנושא הצילום. יתרה מזאת זום במים לא עושה עבודה טובה. זה לא הפתרון. הפתרון להיות קרובים למצולם (מרחק של מטר זה טוב).

דבר נוסף לשים אליו לב כשמצלמים בבריכה הוא מה אנחנו רוצים שיכנס אל הצילום ומה אנחנו לא רוצים שיכנס לתמונה, בין אם אלו אנשים ברקע ובין אם אלו פסי המסלולים המצויירים על הרצפה ודפנות הבריכה. חפשו לכם חלק נקי מהם או למשל סמוך לדופן נקייה בין שני מסלולים, או צלמו מזוית נמוכה יותר את נושא הצילום כך שהקרקעית כלל לא מופיעה בתמונה. ככלל תמונות מזוית נמוכה יותר בצילום במים יוצאות טוב יותר.14086439121_1e11b2f9b6_o

בעיה נוספת של צילום בבריכה היא בועות, אני חושבת שהן נחמדות אבל לא תמיד אנחנו רוצים אותן שם כי הן יסתירו את הפנים של נושא הצילום לעיתים, מה עושים? חשוב לפני שמצלמים (גם הצלם וגם נושא הצילום כי בועות של הצלם גם יכולות להכנס לתמונה ולהפריע) הוא בירידה לצלילה מתחת למים לרוקן את הריאות מאויר כלומר להוציא את כל הבועות בירידה למים, יתרון נוסף לפעולה זאת (על פני עצירת הנשימה עם ריאות מלאות) הוא שזה מאפשר לנו לבלות עוד זמן מה בצלילה לפני שהגוף יצוף למעלה, ככל שהגוף שלנו עם "כרית אויר" קטנה יותר ככה הוא ימהר פחות לעלות אל פני השטח.

הבעיה העיקרית לטעמי של צילום מתחת למים היא התזמון, נורא קשה לתזמן צילום בצלילה של שני אנשים (צלם-מצולם) ששניהם צוללים צלילה חופשית ללא בלון חמצן, אז איך מצמצים את בעיות התזמון? נערכים מראש, יודעים פחות או יותר איפה המצולם יהיה, יודעים איפה המקום של המצלם ומפקסים מראש מחוץ למים (חצי לחיצה) או שיורדים למים פעם ראשונה יחד ונותנים חצי לחיצה על ההדק כדי לפקס מראש את המצלמה למקום הנכון ומשאירים את האצבע על הדק,יורדים פעם שניה( אפשר הכל בפעם אחת אבל זה תלוי בכמה זמן שניכם יכולים להיות מתחת למים) וכשהמצלמה כבר מפוקסת מסיימים את הצילום של השוט.6102830439_69622fdda4_o

כדי לראות במים אם התמונה התפקסה וכדי שלא יהיה צורך לעלות לפני המים להסתכל עדיף שהצלם יהיה עם משקפת. המצולם דרך אגב לא חייב, הכל תלוי בכמה נוח לו להיות במים ללא משקפת, לטעמי תמונות פנים ללא משקפת\משקפי שמש יפות יותר (הפנים לא חייבות לפנות במלואן למצלמה, הן יכולות להיות בפרופיל או אפילו לפנות לכיוון הנגדי במידה).

צלמו הרבה, צילום במים קשה יותר ולוקח פי 3 זמן כדי להוציא תמונות טובות, אחר כך תבררו את המוץ מן התבן, כל זה ולא מרגישים שהצלחתם? למים יש שני צדדים, נכון שהתמונות מתחת למים הן מגניבות, אבל גם תמונות מחוץ למים הן משהו בהחלט מהנה ואסטתי, נסו לצלם מזוויות שונות, בין עם מקו המים את מי שצף, חכו מתחת למים לחבר שבדיוק קפץ מבחוץ ותפסו אותו בכניסה למים, או את החברים קופצים ומשפריצים מחוץ למים (שפריצים מצטלמים מאוד יפה), או אפילו תמונה עילית (מעל ולא בהכרח מהצד) תמונה מעניינת מספרת סיפור ולעיתים הסוד הוא בזוית צילום פחות שיגרתית.

שיהיה קיץ נעים ורטוב.

אהבתם? רוצים עידכונים במייל הירשמו עכשיו לרשימת התפוצה

אהבתם? רוצים עידכונים במייל?
הירשמו עכשיו לרשימת התפוצה: